Droždí v hlavní roli

Čerstvé pekařské droždí - základ přirozeného kynutí

Čerstvé droždí, lidově kvasnice, je tradiční surovina používaná v pekárnách i v domácnosti pro kypření kynutých těst. Dříve se droždí pro domácí pečení prodávalo „na váhu“, kdy bylo porcováno v obchodě z tzv. liberky. Dnes si pro své domácí pečení koupíte droždí v samostatně balených kostičkách po 42 g. Toto množství je určeno většinou na 1 kg mouky. Samozřejmě ale záleží na receptuře, typu výrobku a  vašem postupu... 

Čerstvé droždí se musí správně uchovávat, hlavně v letním období. Hodinové zapovídání s kamarádkou v letním parnu cestou z nákupu by vás mohlo stát dobře vykynuté těsto.

Fala 42 g

Patří k celosvětově nejznámějším značkám čerstvého droždí. Zárukou kvality je jeho více jak 160 let dlouhá tradice. Droždí je vhodné pro přípravu těst především na buchty, koláče nebo bábovky. Samozřejmě ho lze použít i pro ostatní druhy kynutých těst. Zákazníci si droždí se slonem oblíbili především kvůli konzistenci, dlouhé trvanlivosti a jistotě kynutí.

Noli 42 g

Je droždí s tradicí v české kuchyni od roku 1999. Ideálně se hodí pro přípravu těst na kynuté knedlíky, lívance, chleby a rohlíky. Toto droždí se lvem na obalu je vhodné i pro přípravu pomazánek a polévek.

VIVO 42 g

VIVO je oblíbená značka droždí českých a slovenských pekařů a cukrářů. Toto droždí má univerzální použití pro všechny typy kynutých těst i pro pokrmy připravované z droždí.

VIVO 100 g

Pečete často a rádi? Pak je právě pro vás připraveno rodinné 100g balení. Stupnice na obalu napovídá, jak krájet droždí na 25g porce. Ty jsou určeny na 500 g mouky. Nespotřebované droždí můžete snadno zabalit a chránit tak v lednici proti osychání.

Sušené pekařské droždí se nikdy neztratí

Sušené droždí je droždí tzv. instantní. To znamená, že je určeno k přímému použití a není nutné jej aktivovat v teplé vodě. Princip kypření je však stejný.

Výhodou sušeného droždí je, že lze skladovat mimo chladničku a až 2 roky bez snížení kvality. Proto může být vždy po ruce ve vaší spíži. Sušené droždí je jako stvořené pro domácí pekárny, protože se skvěle mísí s ostatními sypkými ingrediencemi.

Saf instant 10 g

Univerzální a spolehlivé. Sami zákazníci jej často nazývají „droždí s vlaštovkou“ a těší se u nich velké oblibě. Nikdy je totiž nezklamalo. Vždy při ruce a po celou dobu ve stejné kvalitě, to jsou další výhody „vlaštovky“.

Viva pizza 500 g

Chtěli byste mít doma po ruce větší zásobu instantního droždí? Doporučujeme vám droždí Viva pizza, které bylo vyvinuto speciálně pro těsta na pizzu, ale dá se použít na všechny druhy kynutých těst. Je potřeba ho aktivovat ve vlažné vodě. Kompletní návod k použití najdete u každého balení. V plechovce se znovu uzavíratelným víčkem si toto droždí zachovává své kypřící vlastnosti od otevření až konce doby své trvanlivosti.

Noli 7 g

Na základě obliby této značky u čerstvého droždí, jsme pod stejnou značkou připravili i variantu sušeného droždí. Vyrábí se ze sušeného droždí vysoké kvality. Má poutavý a snadno zapamatovatelný obal se lvem, který si vybrali sami zákazníci prostřednictvím facebooku. Skvěle se mísí s ostatními sypkými ingrediencemi a je proto jako stvořené pro domácí pekárny nebo pro pečení s dětmi.

Všechna uvedená droždí jsou přirozeně bezlepková a tudíž vhodná pro bezlepkovou dietu. Vyrábí se v podmínkách, kde ke kontaminaci lepkem nemůže vůbec dojít. Droždí mohou bez obav používat i vegetariáni, protože neobsahuje žádnou surovinu živočišného původu. A jak při nákupu nesáhnout vedle? Poznáte je snadno - skoro všechna mají na obalu zvířátko!

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv. Další informace
x